Organizacja pracy

Jak sprawić, by na biurku zapanował porządek?

Osoby, które nie potrafią utrzymać porządku na stanowisku pracy, zwykle przypominają, że bałagan to oznaka kreatywności. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych okolicznościach jest to teoria co najmniej naciągana. Jak zatem postępować, jeśli zależy nam na tym, abyśmy zapanowali nad przestrzenią, w której pracujemy? Nie ma tu znaczenia, czy mamy na myśli biuro w firmie, czy też gabinet, który znajduje się w naszym domu prywatnym.

Porządek niezmiennie jest najlepszym sposobem na to, aby się dobrze zorganizować. Jeśli przestrzeń jest przemyślana, każda sprawa jest załatwiana szybciej, a cenny czas można spożytkować na coś innego niż poszukiwanie dokumentów. Od czego zatem zacząć?

Zapanuj nad kablami

Dziś trudno już wyobrazić sobie sytuację, w której moglibyśmy wykonywać nasze obowiązki pracownicze bez wsparcia udzielanego nam przez komputery. Niestety, wiąże się to z niemałym problemem, na takie miano zasługują bowiem przewody. Naszą wydajność poprawia dziś wiele urządzeń, a ponieważ każde z nich jest wyposażone w kabel, ich plątanina w pewnym momencie może stać się problemem. Na szczęście, dziś można spotkać się z organizerami do kabli, te zaś są idealnym rozwiązaniem naszego problemu. Jednym z rozwiązań są ich gotowe wersje. Można je sprytnie i w harmonii umieścić przy biurku bez obaw o to, że dziesiątki kabli będą nam rzucać się w oczy. Nie można jednak zapominać i o tym, że tam, gdzie wtyczka ma tendencję do spadania na podłogę, zawsze można przypiąć ją do krawędzi blatu zapewniając w ten sposób względną stabilność.

Schludne biurko

Przybory i dokumenty w idealnym porządku

Nawet, jeśli staramy się, aby zajmowane przez nas biurko wyglądało schludnie, nie mija wiele czasu, a pojawia się na nim imponująca ilość przedmiotów. Im jest ich więcej, tym trudniej o opanowanie chaosu, dobrze jest więc zacząć od sprzątania i segregowania. Jeśli coś jest zepsute lub dawno nie było przez nas używane – pozbycie się tego wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Dopiero potem możliwa jest efektywna segregacja, która zresztą powinna odbywać się zgodnie z przeznaczeniem konkretnych rozwiązań. Bardzo często najlepiej sprawdzają się najprostsze rozwiązania, warto więc pomyśleć o jednym lub kilku kubkach przyniesionych z kuchni. Jeśli jest tego za mało, dobrze jest pomyśleć o stylowym, a jednocześnie eleganckim zestawie, który sprawi, że nasza przestrzeń robocza zyska na atrakcyjności wizualnej.

Idealny ład na tablicy

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak zorganizować nie tylko naszą pracę, ale również myśli i pamięć, powinniśmy pomyśleć o tablicy. Najchętniej są obecnie wybierane modele korkowe, w cenie są jednak również tablice magnetyczne oraz te, po których pisze się z wykorzystaniem zmazywalnych mazaków. To właśnie one pozwalają na opanowanie dziesiątek karteczek, na których zazwyczaj notujemy informacje ważne z naszego punktu widzenia. One też sprawiają, że wspomniane karteczki przestają się gubić. Innym, a przy tym wcale nie mniej interesującym rozwiązaniem, jest przeznaczona do powieszenia na ścianie materiałowa płachta wyposażona w kieszonki. Także one pozwalają na przechowywanie w nich różnych drobiazgów.