Drukarki szerokoformatowe EFI na targach SGIA 2017

W tym roku targi SGIA Expo odbywają się w Ernest N Morial Convention Center w Nowym Orleanie, LA. Expo łączy w sobie to, co najlepsze w branży obrazowania, od tworzenia znaków i obrazowania cyfrowego po komercyjny druk i dekorowanie odzieży. EFI zaspokaja potrzeby różnego rodzaju klientów reprezentujących szeroką gamę nowoczesnych maszyn, w tym nową płaską drukarkę LED EFI Pro 24f, przemysłową cyfrową drukarkę tekstylną EFI Reggiani oraz kompletne portfolio atramentowych drukarek produkcyjnych, technologii EFI Fiery oraz oprogramowania do obiegu dokumentów, które znacząco zwiększają wydajność biznesową. Wiele z nich pokazano po raz pierwszy. (więcej...) Zgłoś się do:

Trudno uwierzyć, jak kosztowne było ostatnio dla drukarni komercyjnych produkowanie wysokiej jakości wydruków na papierze powlekanym metodą offsetową! Wewnątrz samego druku trzeba było wstępnie lub po prostu powlekać zwykły papier lub zakupić specjalistyczny papier powlekany atramentem. Ale teraz, wraz z wprowadzeniem nowego atramentu Xerox High Fusion Ink, problem ten zostanie wyeliminowany. Farba ta posiada specjalną formułę pozwalającą na optymalizację druku i suszenia na podłożach powlekanych offsetowo, w tym matowych, jedwabnych, a nawet szklanych od 60 do 250 g/m² (a także współpracuje z wieloma niepowlekanymi nośnikami). (więcej...) Zgłoś się do:

Rok 2014 był pełen nowych pomysłów zarówno w branży poligraficznej 2D jak i 3D. W druku 2D główna uwaga została przeniesiona z jednej strony na tworzenie nowych sposobów poprawy jakości obrazu, a z drugiej strony na ujednolicenie mobilnych platform drukarskich i udostępnienie możliwości druku mobilnego, które są niezbędne w każdej drukarce i są bardziej dostępne dla ogółu użytkowników. (więcej...) Zgłoś się do:

Hewlett-Packard sprzedaje mniej drukarek laserowych i wydaje się być dość zadowolony z sytuacji. HP mówi, że jest zadowolony z zainstalowanej bazy drukarek na krótką metę, ponieważ oznacza to sprzedaż mniejszej liczby niskomarżowych serwerów. Grupa HP Imaging and Printing osiągnęła w tym kwartale przychody w wysokości 7,5 mld USD, co oznacza spadek o 1% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Spadek liczby sprzedanych drukarek konsumenckich o 8% oraz spadek sprzedaży materiałów eksploatacyjnych o 9% został zrównoważony przez wzrost sprzedaży materiałów eksploatacyjnych o 9%. W tym samym czasie sprzedaż jednostkowa drukarek wielofunkcyjnych wzrosła w tym kwartale o 25%, podczas gdy sprzedaż jednostkowa drukarek bezprzewodowych wzrosła o 54%, wynika z danych firmy HP. Pomimo ogólnego spadku liczby serwerów, HP zwiększa swój udział w rynku, co ułatwia sprzedaż materiałów eksploatacyjnych. Na przykład rosnąca sprzedaż drukarek bezprzewodowych dla użytkowników domowych może skutkować mniejszą liczbą sprzedawanych drukarek, ale nie ilością drukowanych stron. Zdrowa baza zainstalowanych drukarek jest dla HP ważniejsza niż sprzedaż większej liczby drukarek. Ponad połowa ogólnych zysków HP pochodzi z zainstalowanej bazy, co pomaga chronić firmę przed spadkiem sprzedaży drukarek. Poddaj się:

Firma Kodak twierdzi w reklamie, że dzięki linii EasyShare nabywcy mogą "zaoszczędzić do 50% na wszystkim, co drukujesz". Firma Canon twierdziła między innymi, że firma Kodak nie dała jasno do zrozumienia, że wniosek o oszczędności opiera się wyłącznie na kosztach farby drukarskiej. W tym tygodniu firma Canon przegrała sprawę, gdy wydział reklamy w National Advertising Council of Better Business Bureaus orzekł, że firma Kodak "zapewniła rozsądne wsparcie dla reklam". W zeszłym roku firma Kodak wprowadziła zupełnie nową, tanią strategię dotyczącą atramentu, wprowadzając linię drukarek wielofunkcyjnych EasyShare. Firma Kodak zaoferowała tańsze atramenty za wyższe koszty początkowe drukarki. Strategia ta wydaje się niepokoić Canon USA, który niedawno złożył skargę do NAD Rady Lepszych Biur Biznesowych. Istnieją powody do zmartwień firmy Canon, nawet jeśli firma Kodak posiada mniej niż 1% rynku konsumenckich drukarek wielofunkcyjnych. Po pierwsze, producenci drukarek rozdają sprzęt po niskich lub żadnych kosztach, osiągając duże zyski z atramentu. Po drugie, atrament firmy Kodak jest rzeczywiście tańszy. Nowa strategia cenowa firmy Kodak, która łamie obecny model biznesowy dla drukarek konsumenckich. Ponadto, jest ona skierowana do tych, którzy robią dużo zdjęć w domu - wybranej grupy najbardziej dochodowych klientów firmy Canon. Masowe stosowanie drukarek EasyShare i informowanie o zaletach stosowania taniego atramentu może wywrócić do góry nogami dzisiejszy model biznesowy firmy Canon. Mówiąc o rynku. Z 61 milionów sprzedanych drukarek, udział firmy Kodak wynosi tylko 520 000 sztuk. Kanały dystrybucji firmy Kodak również nie są tak szerokie. Więc dlaczego miałoby to mieć znaczenie dla Canon? Ponieważ firma Kodak nie musi mieć dużego udziału w rynku, by sprawiać kłopoty. Około 10% konsumentów drukuje 80% druków, więc wystarczy uchwycić znaczną część tej małej grupy, aby wywrzeć presję na rywali. Być może właśnie o to martwi się firma Canon. Poddaj się:

Wcześniej informowaliśmy o odkryciu żółtych kropek przez kolorowe drukarki laserowe oraz o reakcji Komisji Unii Europejskiej w tej sprawie. Z badania przeprowadzonego przez Electronic Frontier Foundation wynika, że większość kolorowych drukarek laserowych dodaje kod identyfikacyjny na każdej drukowanej stronie. Kod ten to w rzeczywistości mikroskopijne żółte kropki drukowane na każdej stronie w siatce. Zazwyczaj te kropki są niewidoczne gołym okiem i można je zobaczyć tylko za pomocą niebieskiej diody LED. Informacje w żółtych kropkach są różne, niektóre mają tylko numer seryjny drukarki, a inne mają wydrukowaną datę. Na zdjęciu poniżej można zobaczyć datę i godzinę wydrukowania strony oraz numer seryjny drukarki. Pierwotnie technologia ta została wdrożona, aby pomóc tajnym służbom w śledzeniu i znajdowaniu fałszerzy, którzy używają kolorowych drukarek laserowych do fałszowania pieniędzy lub papierów wartościowych. Ale teraz, gdy kolorowe drukarki laserowe stają się coraz bardziej przystępne cenowo i coraz więcej użytkowników dostaje je do domu, te punkty śledzenia sprawiają, że zwolennicy prywatności martwią się. "Nie ma nic w tej technologii, co ograniczałoby jej zastosowanie do dochodzeń w sprawie fałszerstw", stwierdził Seth Schoen z Electronic Frontier Foundation. "Niektórzy ludzie, którzy nie robią nic złego, mogą być zagrożeni swoją prywatnością." Poddajcie się:

Buyers Laboratory Inc. (BLI), "wiodącemu niezależnemu organowi branży urządzeń biurowych i dostawcy informacji o konkurencji, testów i przeglądów produktów wielofunkcyjnych (MFP), kopiarek, drukarek i faksów". Firma BLI co pół roku przyznaje nagrodę "Pick" produktom, które osiągają najlepsze wyniki w swoich kategoriach podczas szczegółowych testów laboratoryjnych BLI. Podczas testu, BLI ocenia wszystkie krytyczne obszary wydajności, w tym niezawodność, jakość obrazu, wydajność, sterowniki drukowania, informacje zwrotne do stacji roboczych, narzędzia administracyjne, łatwość obsługi, konfigurację sieci, wydajność tonera, koszt posiadania i inne. HP Selected in Three Color Printer Categories Urządzenie HP Color LaserJet CP6015dn otrzymało nagrodę BLI "Pick" w kategorii dużych kolorowych drukarek w grupie roboczej, natomiast urządzenie wielofunkcyjne oparte na tym samym mechanizmie, Color LaserJet CM6040f, zostało uznane w kategorii urządzeń wielofunkcyjnych. "Urządzenia CP6015dn i CM6040f oferują użytkownikom ciemny tekst, gładkie linie i dobre wydruki kolorowe w konkurencyjnej cenie", powiedział starszy technik testów BLI Tony Maceri. "Dzięki standardowym funkcjom bezpieczeństwa HP i rozbudowanej kontroli dostępu do koloru, użytkownicy biznesowi mają wiele opcji kontroli urządzeń wyjściowych w swoich sieciach". W międzyczasie firma Oce, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do cyfrowego zarządzania dokumentami i ich dostarczania, otrzymała ostatnio cztery nagrody "Pick of the Year" od BLI wiosną 2008 roku. Trzy kolorowe urządzenia Oce, Oce cm4521, Oce cm5520 i Oce cm6520, otrzymały nagrody "Wybitny segment 4 Business Color MFP" Pick of the Year; urządzenie Oce im4512 otrzymało nagrodę "Wybitny segment 4 Monochrome MFP" Pick of the Year. "Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy poziom prestiżu przyznany naszym urządzeniom poprzez przyznanie im tych 'Wyborów'", powiedział Tom O'Neill, Dyrektor Marketingu Produktu w Oce North America, Document Printing Systems. "Kryteria testowe i opinie BLI są bardzo cenione, a zdobycie tych nagród w Segmencie 4 naprawdę pokazuje, że nasze urządzenia są klasą samą w sobie".