Artykuły biurowe

Jak wybierać zszywacze do papieru?

Osoby, które pracują w biurze, codziennie korzystają z dziesiątek artykułów określanych mianem przyborów biurowych. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, w biurze niezbędne są bowiem nie tylko kartki i długopisy, ale również wiele innych rozwiązań. Niestety, dokonanie ich trafnego wyboru bardzo często nie jest wcale aż tak prostym zadaniem, jak mogłoby się to nam wydawać.

Zszywacze do papieru

Może się wydawać, że zszywacze do papieru nie powinny skupiać na sobie przesadnej uwagi. Nie są one przecież nawet najważniejszym biurowym akcesorium. A jednak to właśnie dzięki nim z kilku lub kilkunastu kartek można utworzyć całkowicie nowy dokument, trudno więc utrzymywać, że nie są przydatne. Dzięki sprawnemu zszywaczowi możemy poradzić sobie z bałaganem w dokumentach, a nawet z sytuacją, w której część papierów przepadnie gdzieś bez wieści. Oczywiście, nie wszystkie zszywacze są tak samo wartościowe.

Przestrzega się zwłaszcza przed zakupem urządzenia niskiej klasy, a więc takiego, w którym zszywki przez cały czas zacinają się. Zszywacz jest być może urządzeniem niepozornym, ogrom jego zalet może być jednak doceniony przede wszystkim wówczas, gdy mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem funkcjonalnym. Podczas zakupu warto zresztą zastanowić się również nad jego walorami estetycznymi, można bowiem przewidzieć, że będzie gościł na biurku niemal przez cały czas.

Zszywacz do papieru

Jeśli wybór ma być udany, w pierwszej kolejności wypada zastanowić się nad tym, ile właściwie kartek ma być zszywanych z wykorzystaniem tego urządzenia. Jeśli więc nasze oferty osiągają przynajmniej 50 stron, jeszcze przed zakupem warto upewnić się, że zszywacz poradzi sobie z taką ich liczbą. Co do zasady, podczas zakupu należy mieć tendencję do zawyżania, a nie zaniżania liczby interesujących nas rozwiązań. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wykonany jest zszywacz, przyjmuje się bowiem, że to o przeznaczeniu biurowym powinny być wytrzymałe i solidne.

Najlepiej postawić na tak zwane zszywacze nożycowe. Nie powinny nas one rozczarować nawet wtedy, gdy pojawi się konieczność zszycia dokumentu, który ma nie kilkanaście, ale kilkadziesiąt stron. Najczęściej maksymalna pojemność solidnych zszywaczy biurowych wynosi 260 kartek, można jednak znaleźć rozwiązania, które poradzą sobie także z większą ich liczbą. Oczywiście, podczas wyboru zszywacza nie powinniśmy zapominać także o zszywkach. Im ich jakość ich lepsza, tym większa szansa na to, że urządzenie będzie dobrze wywiązywać się ze swojego zadania.

Współczesne zszywacze potrafią zaskakiwać wielością dodatkowych funkcji, w jakie zostały wyposażone. Tu warto wspomnieć choćby o zszywaniu, do którego wykorzystuje się wydłużone ramię, wbudowany rozszywacz, czy też płaskie zakleszczenie charakterystyczne dla zszywek. Oczywiście, jeszcze przed zakupem takiego zaawansowanego rozwiązania dobrze jest zastanowić się nad tym, czy mówimy o funkcjach, które znajdą w naszym przypadku zastosowanie. Jest to o tyle istotne, że tego rodzaju zszywacze są zwykle zdecydowanie droższe niż klasyczne produkty.